img

Jak trenować, aby mieć zgrabne nogi?

Nie wiesz jak ćwiczyć by nogi były idealne? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że nogi nie muszą być najszczuplejsze w świecie, ponieważ bardzo ważne są ich proporcje i kształt. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak trenować nogi, by były zgrabne! Przeczytaj go koniecznie!

Idealne, piękne nogi już po 6 tygodniach? Czemu nie!

Zacznijmy od tego, że pierwsze efekty zobaczysz już po 6 tygodniach! Ale wymaga to jednak nieco pracy. Musisz wiedzieć, że nogi składają się z wielu mięśni, przez co trudniej je wyrzeźbić niż na przykład ramiona. Niestety, ale samymi ćwiczeniami nie da się ich mocno odchudzić (musisz przy tym zrzucić kilka kilogramów). Natomiast jeśli ich mięśnie będą dobrze wykształcone, nogi staną się bardziej jędrne.

Jeśli chcesz wyszczuplić i wysmuklić nogi

No cóż, w tym wypadku koniecznie powinnaś ćwiczyć jak najczęściej (nawet codziennie) i bardzo intensywnie. Ważne jest to, że wtedy będziesz spalać także mięśnie. Ponadto przy tym musisz trzymać również dietę! To bardzo istotne!

Jeśli zależy ci na zbudowaniu masy mięśniowej

Dla wielu z nas masa mięśniowa jest bardzo ważna, dlatego, aby ją zbudować wykonuj ćwiczenia rzadziej i z przerwami (na przykład 3 razy w tygodniu co drugi dzień). Chodzi oto, że mięsień "rośnie" nie wtedy, kiedy ćwiczy, tylko wtedy, kiedy odpoczywa.

Ćwiczenia rzeźbiące nogi rób po rozgrzewce...

... ale przed ćwiczeniami cardio lub bieganiem! Czemu? Gdyż w ten sposób podczas nich spalisz zapasy glikogenu zgromadzone w mięśniach (czyli to, co rano zjadłaś), a podczas biegania zaczniesz spalać stare zapasy. Wtedy twój trening ogólnie będzie o wiele bardziej efektywny.

Ćwicz na stepperze

Musisz wiedzieć, że stepper trenuje wszystkie możliwe partie nóg. Dlatego jeśli idziesz na nim w pozycji pionowej, najmocniej pracuje przednia część ud (jak przy wchodzeniu pod górkę), a idąc na palcach, najbardziej trenujesz łydki. Natomiast jeśli się pochylisz i wypniesz pupę do tyłu, najmocniej będą pracować pośladki.

Wykorzystaj skakankę

Skakanka jest idealnym połączeniem treningu kardio z rzeźbieniem łydek. Ale ostrożnie, jeśli masz jakieś kłopoty ze stawami lub sporą nadwagę. Duże obciążenie nie jest zdrowe dla stawów.

Uprawiaj sporty zimowe

Musisz wiedzieć, że narty i snowboard idealnie wpływają na rzeźbę ud i pośladków. Jest to sport sezonowy i grzechem byłoby się nie skusić na szusowanie po stoku wraz z przyjaciółmi! Nie zwlekaj, korzystaj ze śniegu i zimy, wybierz odpowiednie narty i wyrzeźbij sobie piękne nogi!

Zobacz również