img

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Codziennie ćwiczysz, a cellulit nadal jest? Pokonaj go ostatecznie! Poniżej znajdziesz krótki artykuł z pięcioma radami, dotyczącymi tego, jak skutecznie i szybko wygrać batalię z pomarańczową skórką! Przeczytaj go koniecznie!

Pokochaj aktywność fizyczną!

Zacznijmy od tego, że przede wszystkim każdy rodzaj wysiłku fizycznego, który poprawia krążenie, doprowadzi do lepszego wyglądu całego ciała. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby czas na aktywność fizyczną znaleźć każdego dnia. Wcale nie musisz codziennie biegać na fitness, jogę czy na basen. W sytuacji, gdy nie masz czasu na sport, postaraj się chociaż… pójść na energiczny spacer. Sport czy też aktywność fizyczna to jest coś, co nie tylko poprawia stan naszego zdrowia, ale także nasze samopoczucie, więc nie rezygnuj z niego pod żadnym pozorem! Pamiętaj, że ruch to zdrowie, a im więcej go w Twoim życiu - tym lepiej dla Ciebie. Natomiast jeżeli chodzi o pozbycie się cellulitu to doskonale spisuje się tutaj bieganie - wystarczy parę tygodni regularnego biegania i zobaczysz różnice!

Prowadź zdrowy tryb życia

Niestety, ale alkohol, papierosy, kawa - to wrogowie pięknego wyglądu skóry. W związku z tym nie będzie więc chyba niespodzianką, że przyczyniają się także do powstawania cellulitu oraz do nasilania jego objawów.

Odmień codzienną dietę już dziś!

Czy aby przypadkiem na co dzień nie odżywiasz się zupkami z proszku, jesteś częstym gościem budek z fast foodami, a wolny czas najchętniej spędzasz przed telewizorem? Niestety, ale przyswajasz w ten sposób duże ilości soli, która nasila objawy cellulitu. W związku z tym, aby cieszyć się doskonałą sylwetką, zacznij po prostu zdrowo jeść. To naprawdę Ci pomoże i wiele zmieni! Poza pozbyciem się cellulitu zrzucisz także parę zbędnych kilogramów i będziesz zdrowsza!

Pielęgnuj skórę

Trzeba przyznać,że kosmetyki antycellulitowe są coraz skuteczniejsze. Musisz wiedzieć, że naukowcy z laboratoriów kosmetycznych korzystają z aktywnych substancji, które pomagają zapobiegać gromadzeniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz usuwać tę, która już się nierównomiernie nagromadziła. Jednak aby kosmetyki miały szansę zadziałać, przed ich aplikacją warto zrobić peeling, a podczas nakładania wykonywać masaż na cellulit.

Bądź sprytna!

Wiesz o tym, że cellulit jest mniej widoczny na opalonej skórze? W związki z tym, zanim więc odsłonisz ciało w seksownym bikini, nadaj mu złocisty odcień! Najlepiej po prostu sięgnij po samoopalacz lub kosmetyk brązujący – efekt będzie błyskawiczny.

Zobacz również